EMS - elektrická myostimulace svalů

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

EMS - elektrická myostimulace svalů

Pomocí slabých, ale mnohačetných elektrických impulzů, jsou aktivovány svaly na různých částech těla. Touto aktivací dochází k uvolnění zatuhlých svalů, nebo k jejich posílení. Svalové skupiny jsou zapojovány najednou. Elektrody jsou připojeny na různých částech těla – hýždě, stehna, břicho, prsní svaly, záda, tricepsy, bicepsy atd. Impulz probíhá vždy mezi pravou a levou polovinou částí těla. Jde o to, aby svaly obou polovin těla pracovaly naprosto stejnou intenzitou. Odstraňujeme tak postupně svalovou disbalanci, která je častou příčinou bolesti zad.
Díky stahům dochází k zapojení, a pak uvolnění jednotlivých svalů v určitém čase. Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnily asi tak 1-3x za sekundu. Pomocí EMS to tělo zvládne 85x za sekundu. Svaly takto procvičíme velice rychle, efektivně a intenzivně. Tréning tak nastartuje procesy v těle, které vedou k celkovému zpevnění, svalové rovnováze, zvýšené spotřebě energie.
Tréning pomocí EMS je rozdělen na 4s záběru a 4 s uvolnění svalů v různých pozicích těla. Dochází k 85 svalových kontrakcí za sekundu. Ve 20 minutách jsme tedy 10 minut ve zpevnění a 20 minut v uvolnění. 20 minut nahradí minimálně 60 minutový trénink v posilovně. K celkové regeneraci organismu pak dojde po 6 až 7 dnech. Po celou tu dobu tělo funguje ve zvýšeném energetickém režimu. Doporučen je 1 trénink týdně. Díky zapojování stále větší skupiny svalů dochází i k hubnutí, protože více spálíme.

Tréning probíhá jeden na jednoho. Provádějí se pouze jednoduché pohyby. Cvičí se váhou vlastního těla. Ke cvičení se používá speciální tréningové oblečení (zadržuje vodu) a vesta, na kterou jsou zapojeny elektrody. Oblečení zadržující vodu umožňuje, aby se impulz z elektrod dostal vodivým prostředím do těla. Přes toto oblečení se nasadí vesta s pěti páry elektrod (břicho, hrudník, bedra, horní a boční záda atd.), pásky s elektrodami na ruce a nohy a pás přes hýždě. Vesta se připojí k EMS. Každý tréning začíná nastavením hodnot/síly impulzů jednotlivých partií těla pro každého klienta individuálně. Tyto hodnoty, které si klient „vyladí“ s trenérem, jsou nahrány na čipovou kartu, a při každém tréningu se hodnoty automaticky nastaví do EMS pro individuální trénink.
Trenér předvádí jednoduché cviky před klientem. Ten opakuje to samé, ale se zapojenými elektrodami na vestě.

Efekt cvičení EMS – hubnutí, zpevnění těla, odstranění bolesti zad, eliminace celulitidy, nárůst síly a další.
Cvičení je kratší než klasické lekce, 20min místo 60min. Pro řadu klientů může úspora času být další výhodou.